2014. 09. 24.

Kartaréna Gokart Csarnok (Pécs, Megyeri u. 59.; Mecsek Füszért Raktárbázis)

Sziasztok!

A kiszámíthatatlan időjárás miatt kipróbáltuk (ha jól tudom) Pécs egyetlen fedett gokartcsarnokát. Kicsit keresni kellett a Mecsek Füszért Raktárbázisán, de végül ráakadtunk a pályára (kövessétek a nem túl feltűnő feliratokat). Nem vagyok nagy autóbuzi, sem sofőr, de nekem tetszett a pálya vonalvezetése és a gokartok is nagyon jól mentek. Ha jól hallottam, akkor nemrég szerezték be őket. Összesen hat gokarttal lehet egyszerre menni, nyolc (2000 Ft20140913) és négyperces (1500 Ft20140913) menetek közül lehet választani. Nekem a nyolc perc kicsit sok volt, a végén már csöppet untam, de a többiek végig nagyon élvezték. A körrekord, amikor legutóbb ott jártunk 20,445 másodperc volt. Ha valaki meg akarja dönteni, akkor rendesen fel kell kötnie a gatyáját. Egy kijelzőn lehet figyelemmel kísérni az éppen futó verseny állását és a legjobb köreredményeket, melyet ki is nyomtatnak a végén, hogy aprólékosan böngészni lehessen a versenyben nyújtott teljesítményt és legyen mit emlékbe hazavinni. A versenyzéshez biztosítanak bukósisakot és kámzsát, a higiéniát hívatott fenntartani. Kicsit féltünk, hogy a fedett pálya miatt benzinszagunk lesz, de nem volt vészes a dolog. A kezdő "versenyzőknek" sem kell félniük, mindent elmagyaráz a személyzet, amit tudni kell a kocsik használatához.
Aki az időjárástól függetlenül akar egy jót gokartozni, annak itt a helye!

Weblapjukon és Facebook oldalukon minden hasznos információt megtaláltok.